АртДімДизайн-Ландшафтний-дизайн-маленької-ділянки

Ландшафтний дизайн маленької ділянки

При оформленні садової ділянки з невеликою площею необхідно вибрати правильне стильове рішення, мати почуття міри і здійснювати належний догляд за територією і рослинами. В маленькому саду всі декоративні рослини знаходяться на видноті, тому утримання їх в бездоганному стані є першочерговим завданням власника саду.

Оформлення маленької ділянки має ряд таких переваг:

  • невелика ціна оформлення;
  • затишність;
  • простота в догляді та обслуговуванні ділянки;
  • легкість організації простору.

Проте, мінуси також є: складність розміщення на території великих будівель і об’єктів, неможливість організувати місце для усамітнення, а також невелика відстань від фасада будинку і огорожі.

Тонкощі зонування маленької дачної ділянки

Спочатку варто розташувати великі об’єкти – щоб вони не виглядали одним масивом, їх потрібно розділити, залишаючи місце для рослин. При цьому варто враховувати пожежні та санітарні норми.

По можливості, будинок варто заглибити у ділянку, щоб спереді зробити невеличкий дворик, або так зване патіо – місце для відпочику.

При складанні проекту потрібно знати геологічні параметри ділянки. Це дуже складна задача, тому радимо звернутися за складанням проекту до фахівців, показавши їм свої побажання по плану. Вони оцінять можливість його реалізації і внесуть зміни за необхідності.

Основна задача геодезистів – визначення властивостей ґрунту. Від його типу буде залежати підбір рослин і визначення місця під них на ділянці.

Стиль – основа оформлення маленької ділянки

Об’єкти, розташовані на ділянці, мають бути в єдиному стильовому рішенні. Декоративні рослини повинні гармонійно поєднуватися як один з одним, так і навколишньою територією. Безглуздо намагатися розмістити на невеликій площі китайський сад, так як він сам по собі потребує великого простору. Або поєднати споруди в старо-дачному стилі і східний напрямок. Місце для відпочинку не повинно бути надмірно декорованим.

Із сучасних стилів в області ландшафтного дизайну набирає популярність екологічний напрям – прагнення до натуральності. Троянди ростуть в поєднанні зі злаками, створюючи ілюзію старовинної садиби. Класичний стиль використовує прямі доріжки, округлі або прямокутні клумби. Для невеликих ділянок більше підходять плавні, вигнуті лінії, уникаючи чіткої геометрії можна візуально збільшити площу. Хвиляста стежка завжди виглядає більш довгою, ніж пряма, і при прогулянці, у ідучого складеться враження, що ділянка в рази більша, ніж є насправді.

До початку оформлення ділянки виконують проект, із зазначенням місця розташування кожного об’єкту. З його допомогою можна буде продумати деталі оформлення, вибрати рослини. Присутність в безпосередній близькості водойми забезпечує зволоженість ґрунту, що дозволяє використовувати особливі декоративні рослини.

Цікаві елементи, розташовані в різних частинах маленького саду здатні відволікти увагу гостя від невеликого простору ділянки. І одним з таких прийомів є віддзеркалення. Ідеальною віддзеркалюючою поверхністю є невеликий ставок. Водойма, створена на ділянці, не займе багато місця. Це може бути маленький струмочок, дворівневий ставок або озерце з водоспадом і маленьким містком. Якщо місця зовсім мало, то можна оформити невеликий фонтанчик, в основі якого буде керамічна чаша.

Прийоми оформлення маленьких ділянок

Існують прийоми для обману зору при оформленні ділянок невеликої площі:

–         Гарне вуличне освітлення. Розставляючи акценти у вигляді ліхтарів на окремих

елементах, розташованих в різних рівнях, збільшується простір.

–         При виборі рослин слід схилятися до низькорослих кущів, слід уникати великих дерев.

–         Рослини, що в’ються по стінах добре підходять для декорування меж ділянки.

–         Велика кількість кольору несприятливо впливає на сприйняття простору. Слід будувати композицію на 2-3 основних кольорах і їх відтінках.

–         Застосовуйте контейнерне квітникарство.

–         На ділянці повинні переважати плавні лінії, уникайте прямолінійності.

–         Кількість яскравих декоративних елементів і малих форм обмежують.

–         Вертикальні елементи арки, ширми, живоплоти здатні змінювати навколишній простір.

Вертикальне озеленення як спосіб збільшення простору

Використовуючи прийоми вертикального озеленення можна витягнути простір і візуально збільшити площу ділянки. Для вертикального озеленення можна використовувати арки, перголи, ширми, огородження та ін.

Обираючи рослини для оформлення вертикальних огорож, віддати перевагу варто дикому винограду, душистому горошку, розам, що в’ються. Також можна використовувати квітучі вазони в горшках різного розміру – вони створюють подібність водоспаду.

Помилки в оформленні ландшафтного дизайну

Хаотична посадка різних рослин перетворює простір в непрохідні хащі, що зменшує простір. Зелені газони краще виглядають на великій площі, ніж в невеликому саду. Квіти слід підбирати з різним терміном цвітіння, для того щоб протягом усього дачного сезону вас радували яскраві фарби. Не потрібно, дотримуючись плану, намагатися облаштувати дачу за один рік. Розбийте ділянку на сектори і оформляйте їх поступово, по мірі важливості. Сплануйте доріжки. На наступний рік посадіть дерева і кущі, потім багаторічні квіти і рослини.

Для того щоб уникнути помилок в оформленні саду дизайн можна довірити кваліфікованому спеціалісту, який володіє знаннями про сучасні тенденції, правила і прийоми в оформленні ландшафтного дизайну.

Оформлення дизайну маленької ділянки чи саду – дуже відповідальна справа.

Зазвичай люди відмовляються від послуг професіоналів, тому що вважають що площа ділянки замала для творчості. Але це найбільша помилка – оформити можна навіть найменшу ділянку. Досвідчений дизайнер допоможе не лише прикарасити територію, але й зберегти гармонію. Враховуйте усі свої побажання, та не забувайте, що є правила, які не варто порушувати.

Чекаємо ваших дзвінків та замовлень! Телефонуйте: 096 34 40 806!