Зелена покрівля

На сьогоднішній день, зелена покрівля дуже поширена у всьому світі, і наша країна не виключення. Зазвичай, така покрівля використовується на плоских дахах, але можна зустріти і на скатному покритті.

Інтенсивне озеленення дахів уже прирівнюється до традиційного озеленення, але потребує регулярного обслуговування і догляду. Висаджувати можна як газони, так і кущі і навіть дерева. Для створення такої покрівля використовують ґрунт, але лише на підготовану покрівлю для життя рослин, і при цьому вона не повинна шкодити внутрішнім приміщенням будинку.

Зазвичай, покрівля має бути облаштована наступним чином:

 1. Бетонна основа, з високою міцністю, розрахованою наперед;
 2. Шар гідроізоляції, який захистить внутрішні приміщення від надмірної вологи;
 3. Теплоізоляція, щоб виключити втрату тепла;
 4. Спеціальний бар’єр для проростання коренів висаджених рослин;
 5. Дренаж, щоб захистити коріння від вигнивання;
 6. Грунт з висадженими рослинами.

Також, структура шарів може змінюватися, в залежності від зовнішніх погодних умов.

Види зеленої покрівлі

В загальному, зелена покрівля ділиться на два види:

 • Інтенсивна;
 • Екстенсивна.

Інтенсивна зелена покрівля дозволяє повністю використовувати покрівлю для засадження. При цьому, на даху можна створити цілу паркову зону – з басейном, пальмами, ігровими площадками та іншим. Проте, такий вид покрівлі має бути прорахований на стадії проектування будинку.

Через вимоги рослинності до води і поживних речовин мінімальна вага цього типу зеленого даху складе близько 282 кг/м2 з мінімальною глибиною шару 217 мм. До переваг інтенсивної покрівлі варто віднести:

 • Оптимальне використання площі: підвищується якість і кількість житлового середовища за рахунок використання додаткового простору, особливо в міських районах.
 • Зменшення кількості опадів, що надходять до каналізаційних систем.
 • Боротьба з ефектом “теплового острова”: на відміну від бетонних дахів, зелені дахи частково перетворюють сонячну енергію в тепло, а іншу частину в пар. Це надає охолоджувальне вплив на навколишнє середовище.
 • Захист гідроізоляційної мембрани: рослинність допомагає нейтралізувати шкідливий вплив сонячного світла і дощу на гідроізоляційну мембрану, що захищає її і збільшує термін її служби.

Екстенсивні покрівлі покриваються рослинністю, що не потребує особливого догляду. Одним із найрозповсюдженіших варіантів засаджень таких дахів є седум. Цей тип рослин дуже витривалий і витримує екстремальні погодні умови, а на догляд і встановлення такої покрівля затрати значно нижчі, ніж на попередню.  

Висота системи екстенсивної покрівлі – мінімум 77 мм, а мінімальне навантаження 35 кг/м2, включаючи рослини.

До переваг такого типу варто віднести:

 • Гарний зовнішній вигляд будівель;
 • Зменшення навколишнього шуму;
 • Боротьба з ефектом “теплового острова”;
 • Захист гідроізоляційної мембрани та ін.

Також, окремим видом покрівель можна виділити подіум та паркінг. 

Система подіум дозволяє встановлювати пішохідні покриття, такі як бруківка, натуральний камінь, дерев’яне покриття на подіумах і балконах. При цьому потрібно вибрати дренажну систему з високою міцністю на стиск.

Така система збільшує житлову площу, запобігає пошкодженню покриття і захищає гідроізоляційну мембрану. Також, цей вид покрівлі вносить позитивний внесок в середовище проживання, захищаючи оточення від ефекту «теплового острова».

Система паркінг має високу міцність на стиск, що дозволяє їздити не лише легковим авто, але і вантажним, автомобілям швидкої допомоги та іншим. Дозволяє встановлювати автомобільні парковки на дахах, що часто поєднуються з інтенсивною рослинністю. Переваги такої системи співпадають з попередніми.

Зелена покрівля – це екологічно, гарно і сучасно. Такі систем дозволяють створити зелені островки посеред мегаполісу, знизити ймовірний шкідливий влив. Головне, створення таких конструкцій варто довіряти професіоналам, які грамотно розрахують всі параметри, і зроблять систему надійною і ефективною. 

Тематична фотогалерея робіт напрямку "Зелена покрівля"

Замовити послугу

Залиште заявку та отримайте безкоштовну консультацію спеціаліста ландшафтної студії “АртДімДизайн”.

Спектр послуг, які надає наша компанія надзвичайно великий, і ми не в змозі про все розповісти на одній сторінці.

Але ми завжди готові відповісти на всі запитання, просто зателефонуйте нам!