Принципи та етапи створення ландшафтного дизайну, благоустрою та озеленення.
Гарний дизайн присадибної території – це мрія будь-якого власника, адже це урізноманітнює нудний вид стандартних посадок, прикрашає ділянку і додає затишку. Для втілення своєї мрії потрібно вивчити досить багато інформації, щоб розуміти, яким саме має бути дизайн і стиль проекту.
Ландшафтна архітектура або ландшафтний дизайн – це ціле мистецтво, складене з різних складових. Тут переплітаються архітектурні та проектні принципи, а також основи садівництва та ботаніки.
Дизайн ділянок включає в себе величезний спектр робіт – оформлення ландшафту, формування фруктових садів, формування альпінаріїв і клумб, будівництво дерев’яних будинків, укладення бруківки, створення системи поливу, декоративні водні інсталяції та багато іншого.
Якщо ви хочете зробити свою територію біля будинку красивою і оригінальною, доглянутою і зручною, то без допомоги спеціалістів вам не обійтися.
Основні принципи ландшафтного дизайну
Є кілька основних прийомів, які потрібно враховувати при створенні дизайну присадибної ділянки:
1. Найперша і найважливіша деталь – це визначення розмірів ділянки і її ретельне планування.
2. Стиль ділянки. Зі стилем краще визначитися заздалегідь, так буде простіше в розподілі і виборі рослин та декору.
3. Обрати рослини для висадки, обміркувавши їх угрупування по всім правилам.
4. Зробити план доріжок – щоб було зручно, гарно і назавжди.
5. Освітлення. Це один з головних пунктів, адже більшість рослин сонцелюбиві.
Особливості благоустрою та озеленення подвір’я чи двору
Зовсім неважливо, чи ви придбали нову ділянку чи реконструюєте уже існуючу – варто обдумати, які зони для вас важливі і скільки місця ви готові під них виділити. Як правило, на етапі планування, необхідно вирішити скільки процентів землі буде займати сад, де буде розташована альтанка, зона барбекю, чи потрібна вам штучна водойма та ігрова площадка для дітей.
Для поціновувачів ландшафтного дизайну, пропонується створення альпінаріїв і рокаріїв, «плачущих» стін, встановлення декоративних скульптур та іншого. Також, при плануванні можна обдумати підсвітку – зараз є широкий вибір архітектурних світильників, які прекрасно вписуються в дизайн придомових територій.
Газон – основний спосіб благоустрою території.
Газонна травичка завжди гарно дивиться будь-де. Головне – це правильно обрати тип газону, висадити його, і тоді догляд буде простим та приємним. Є декілька типів газону для вашого двору:
- Партерний газон – підходить для декоративних цілей;
- Садово-парковий газон – оптимальний варіант для дачної ділянки, так як невибагливий до землі і простий в догляді;
- Універсальний газон – рулонні полоси з дерном, досить жорсткий;
- Луговий газон – площадки засаджені різнотрав’ям і квітами, які цвітуть по черзі ціле літо.
Садові доріжки – друга складова дизайну.
Садові доріжки потрібні для з’єднання всіх об’єктів на ділянці. Вони бувають таких видів:
- садові;
- доріжки з гравію;
- заливні доріжки;
- доріжки з дерев’яних брусочків.
Вибір садових доріжок залежить від стилю, в якому ви оформляєте ділянку, а також від вашого бюджету.
Клумби та вазони – це основна прикраса вашого двору. Вони призвані дарувати красу та затишок, з’єднувати зовнішній вигляд будівлі з рослинністю. Щоб створити красиву і гармонійну клумбу, потрібно комбінувати змішані посадки однорічних і багаторічних рослин, доповнюючи їх красиво квітучими і декоративно-листяними рослинами.
Якщо ви не розбираєтеся в рослинності, то краще звернутися до професіоналів, які підберуть оптимальні варіанти – прості у догляді, гарні та притаманні вашому регіону.
Ландшафтний дизайн можна назвати видом сучасного мистецтва!
Проявивши трохи фантазії, можна створювати самі незвичайні і унікальні садово-городні ділянки, які стануть прикрасою дачного простору або заміського будинку.