Кожен новий рік приносить зміни – і галузь ландшафтного дизайну не виключення. Тенденції 2021 року у ландшафтному дизайні пропагують природну гармонію та естетику, а це завжди актуально.
Ландшафтний дизайн подвір’я – це роботи з благоустрою та озеленення території з метою створення гармонії, краси в поєднанні із зручностями використання архітектури забудівель та зближення із природою.
Ми хочемо поділитися з вами інформацією, як облагородити подвір’я у 2021 році, щоб це виглядало стильно, красиво та створювало затишок. Ну і звісно, з урахуванням тенденцій на 2021 рік.
Природна гармонія у ландшафтному дизайні подвір’я – благоустрій та озеленення
Ще недавно, ідеально вистрижений газон та дерева геометричної форми були на піці популярності, та більше це не актуально. Сьогодні, головною тенденцією в озелененні території біля будинку є натуральність. Дизайнери пропонують створювати картинку улюбленого пейзажу використовуючи такі методи:
· відмова від використання штучних парканів і перегородок;
· рекомендовано оформляти подвір’я польовими квітками і луговими газонами;
· відмова від використання чіткого планування садових доріжок та їх вимощення як з каменю, так і з плитки.
І звісно, засаджувати ділянку потрібно кучно, як ніби квіти так виросли самі по собі.
Тренд на “їстівні” сади
Тенденція створення їстівних садів прийшла до нас з давніх давен, коли в королівських садах поєднували і декоративні, і корисні культури.
Як не дивно, цей тренд ідеально підходить для невеличких ділянок – ви можете висадити ягоди в декоративні квіткові ящики, що додасть ізюминку в інтер’єр подвір’я.
Вертикальне озеленення і ландшафтний дизайн
Вертикальне озеленення активно супроводжувало нас у 2020 році, і впевнено проведе з нами ще декілька сезонів. Тому, якщо ви знаходитесь на етапі розробки дизайну подвір’я – не прогавте можливість створити зелену ширму або розвішати горщики з рослинами в декілька ярусів на паркан або фасад будинку. Це дуже красиво та просто модно!
Переваги вертикального тренду:
різноманітність варіантів і висока декоративність;
економія місця, якщо подвір’я малої площі;
можливість зміни місця розташування;
Мінімальний догляд. Звичайно, це включає регулярну обрізку рослин і періодичну підкормку.
Вертикальне озеленення дозолить не тільки зонувати простір на подвір’ї, замаскувати паркан, якщо в цьому є необхідність, але й добавити затишку ділянкам, які мають мало місця для встановлення клумб.
Дуже популярним стає планування простору таким чином, щоб сад не можна було охопити одним поглядом. В такому випадку висаджують живоплоти, ширми з кучерявими рослинами. Це унеможливлює огляд відразу усієї ділянки, приходиться переходити з однієї зони в іншу, що створює враження великих розмірів саду.
Декоративний город, контейнерне квітникарство та екологічність
Пандемія значно вплинула на тренд по вирощуванню городніх культур, так як люди стали проводити більше часу вдома. Збільшилася зацікавленість квітниками та городами. Ділянки без грядок можна вважати винятком в нашій країні – у більшості людей вони все ж присутні. Проте, ті хто залишають на своїх ділянках невеличкі городи, де саджають овочеві культури, ягоди та інші плодові рослини, намагаються їх гармонічно вписати в загальний ландшафт. Якщо ви хочете здивувати своїх гостей унікальним дизайном, не боїтеся екстравагантності, то можете спробувати вписати овочеву клумбу в загальний дизайн подвір’я.
На щастя, зараз асортимент овочів, які придатні для контейнерного вирощування постійно збільшується, і дає можливіcть отримувати хоч і невеликий, зате натуральний і стабільний урожай протягом усього року.
Також, передові позиції займає тренд на використання контейнерів і горщиків, щоб вирощувати однорічні та багаторічні декоративні рослини. Сади в горщиках мають цілий ряд переваг, до яких відноситься: легкий догляд, мобільність конструкцій, простір для фантазії і втілення оригінальних бажань, експерименті з кольоровою гамою та формами.
Рух у напрямку екологічності виключає використання хімічних пестицидів, та відає перевагу біологічним засобам для захисту саду та городу від хвороб і шкідників. Сьогодні. люди намагаються повернути на свої повдіря комах, їжаків, птахів та навіть черв’яків, які відіграють свою роль у функціонуванні природи. Це, в свою чергу, пропагує оформлення шпаківень та годівниць, поїлок для птахів, і навіть будиночків для комах, що дозволяє виділити свій ландшафт, і просто допомагати пернатим.
Фонтан або водоспад в оформленні подвір’я
Фонтан або водоспад – це ефектний елемент оформлення ландшафту, прикраса будь-якого саду чи подвір’я. Такі конструкції мають ще й практичне значення, адже вони зволожують повітря. В спекотні дні біля таких «оазисів» буде комфортно та прохолодно. А ще це й цікавий спосіб візуально збільшити простір, — влаштувати штучне водоймище. Навіть невелика вузенька канава забезпечить дзеркальний ефект, повторивши в своєму відображенні конфігурацію прибережної лінії і неба. Якщо на дно водойми покласти яскраво синій матеріал, то він створить ілюзію глибини.
Оформлення водопаду чи фонтану також відіграє неабияку роль – рекомендують використовувати природній камінь, так як він міцний і витримує перепади температури. Якщо дозволяє стиль подвір’я, то можна використати побутові кувшини, глиняні чаші, мозаїку з уламків посуду.
Освітлення ландшафтного дизайну: як його організувати, щоб зекономити електроенергію
Невідємною частиною організації подвіря є освітлення, схема якого розробляться заздалегідь. Це робиться щоб уникнути зайвих витрат, і прокласти лише необхідну кількість кабелів та інших світлових елементів.
Найважливіше – це правильно розставити освітлювальні прилади. Розробляючи систему освітлення для ландшафту, необхідно враховувати:
зручний контроль освітлення;
підсвічування кожної зони, навіть найвіддаленішої;
безпечність електроповодки, а також наявність приладів аварійного відключення;
енергоощадні джерела світла…
Трати на електроенергію займають чи не переш місце при утриманні будинку, тому варто в саду викорситовувати новітні технології, джерела альтернативної енергетики та передові джерела освітлення. До них відносяться:
ліхтарі з відбивачем;
світильники з детектором руху;
світильники на сонячних батареях;
тротуарна плитка з вбудованими світлодіодами;
оптоволоконні системи;
люмінесцентна плитка.
Сучасні технології для ландшафтного дизайну двору
Прогрес рухається з кожним роком, і в цьому році він особливо помітний в сфері ландшафтного дизайну. Зараз це стосується не лише спрощення догляду за подвір’ям, але і підвищення комфорту перебування на ньому.
Серед технологічних трендів 2021 року у дизайні подвір’я можна виділити:
Газони з підігрівом. Встановлення під газоном гріючого кабелю дозволяє зберегти красу газону до морозів, а також вберегти доріжки від льоду та снігу.
- Світлодинамічні системи дозволяють вам створювати романтичну атмосферу, змінюючи колір та інтенсивність світіння, з урахуванням ваших побажань.
- З використанням систем створення штучного туману можна підтримувати необхідну вологу повітря, і при цьому зменшити кількість пилюки що осідає на рослини.
- Розумні системи управління садами самостійно активують системи поливу, створення туману, світла в зазначений вами час, або ж ви можете легко це зробити зі свого смартфона.
Сучасний ритм життя заставляє розставляти пріоритети, і рідко вони падають на роботу в саду і догляд за рослинами. Звичайно, більшість обирають відпочинок і час з сім’єю, тому використання розумних систем значно спрощує життя.
Порівняно з минулими роками, ландшафтний дизайн ділянки (двору, саду та інше) в першу чергу фокусує свою увагу на економії трати ресурсів.
Задача дизайнерів при роботі з ландшафтним дизайном подвір’я на 2021 рік – замаскувати недоліки, подарувати жителям відчуття свободи і відпочинку.
Як правило, новинки в ландшафтному дизайні подвір’я появляються на ринку дизайнерських послуг майже кожен сезон. І якщо до вас приходить багато”надзвичайних ” ідей, щоб оформити сад – сміливо втілюйте їх в життя, але тільки за допомогою фахівців з ландшафту.
Міста та регіони:
Ландшафтна студія “АртДімДизайн” із задоволенням надасть послуги ландшафтного дизайну подвір’я в 2021 році в наступних містах та регіонах:
Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, Надвірна, Яремче, Буковель…
Тернопіль, Бучач, Заліщики, Збараж, Козова, Кременець, Теребовля, Чортків та інших…