Brukivka-dlya-sadovykh-dorizhok

Бруківка для садових доріжок: переваги та поради по вибору

Власники зеленого газону негативно ставляться до витоптаних смуг, які псують зовнішній вигляд ділянки. Тому планування стежок є невід’ємною частиною ландшафтного дизайну.

Садові стежки поділяються на два види: суцільна і крокова.

У першому випадку частини доріжки укладаються щільно один до одного без проміжків, у другому – між елементами може залишатися земля або газон. Перевагою крокових доріжок перед звичайними стежками є економія матеріалів, відносна простота укладання деталей.

Для крокових доріжок застосовуються різні матеріали:

  • натуральний камінь;
  • бруківка;
  • тротуарна плитка;
  • керамічна плитка;
  • керамограніт.

Кожен з перерахованих матеріалів відрізняється по довговічності, зносостійкості і вартості. Найбільш дорогий і довговічний матеріал – натуральний камінь, досить бюджетний варіант – бруківка.

Переваги використання бруківки

Від якості тротуарної плитки залежить не тільки термін її експлуатації, але і її зовнішній вигляд. Бруківка має масу переваг:

1. Вартість. Незважаючи на те, що ціна за один квадратний метр дуже демократична, за своїми якісними характеристиками вона не поступається іншим матеріалам.

2. Морозостійкість. Плитка не руйнується під дією низьких або високих температур. Її структура залишається колишньою, а не більш крихкою, як наприклад, асфальтованого покриття.

3. Естетичні якості. За допомогою цього будівельного матеріалу можна втілити будь-яку дизайнерську ідею. Великий вибір кольорів і малі розміри бруска дозволяють викласти візерунок будь-якої складності.

Як вибрати якісну плитку?

Щоб придбати якісну плитку, необхідно звернути увагу на кілька деталей. Перше – це вага плиточки, чим вони менше, тим нижче якість виробу. При розколі плитки всередині неї не повинно бути порожнеч – вони свідчать про низькоякісну сировину. Також, дуже важливо щоб плитка не була занадто яскравою – так як зайва кількість барвників впливає на зносостійкість виробу. Також, варто провести текст на поглинання води – помістити декілька варіантів плитки у ємність з водою. Та, що менше поглине – краса по якості і прослужить довше.

Прислухайтеся до наших порад і купуйте тільки якісну продукцію для облагородження свого двору.